Maďarsko

Biopalivá a vedľajšie produkty

Produkcia, výskum a biopalivá novej generácie

Biopalivá a vedľajšie produkty

ENVIEN GROUP pôsobí v regióne krajín SVE. Vďaka objemu svojej produkcie tekutých biopalív z piatich výrobných závodov (ENVIRAL, MEROCO, POĽNOSERVIS, ETHANOL ENERGY, ROSSI BIOFUEL, BIODIZEL VUKOVAR) v štyroch krajinách, patrí medzi top 10 producentov bionafty (FAME) a bioetanolu v rámci EÚ. Dlhodobo spolupracuje
s najsilnejšími rafinériami, a je jedným z najväčších odberateľov agro-komodít v regióne (ENAGRO, Envien Magyarország Kft.). Najmladším členom skupiny je Envien Trading – aktívny hráč na trhoch komoditných derivátov so sídlom v Ženeve (Švajčiarsko). Skupina ENVIEN sa stala aj najväčším regionálnym výrobcom paliva vyrobeného z odpadov – tzv. UCOME.

 

Pripravujú viaceré projekty rozšírenia výroby a vybudovanie nových závodov (napr. na Kube prostredníctvom spoločnosti AZC empresa de desarrollo de la bioenergética,
a. s.).

Vedľajším produktom výroby biopalív je hodnotné vysoko-proteínové krmivo pre hospodárske zvieratá DDGS, repkové šroty či glycerín. V ich produkcii zastáva biopalivárska skupina ENVIEN GROUP tiež líderstvo v regióne.

Maďarsko

Alkoholické nápoje

Vývoj, výroba, distribúcia liehovín, destilátov, piva, vína a octu

Alkoholické nápoje

VÁRDA DRINKS je jedným z najväčších liehovarov v Maďarsku, ktorý vďaka modernizácii technológií a investíciám do inovácií vyrába a spracováva liehoviny prémiovej kvality.

Maďarsko

Doprava a logistika

Železničná a cestná nákladná preprava

Doprava a logistika

RAILTRANS INTERNATIONAL a RAILTRANS WAGON sú moderné spoločnosti pôsobiace v nákladnej vlakovej preprave na území Európy, rozširujúce svoje služby aj za jej hranice.

RAILTRANS INTERNATIONAL je jeden z najrýchlejšie rastúcich železničných prepravcov a špeditérov v regióne V4 v segmente komplexných  logistických a dopravných služieb. Na slovenskom trhu patrí do Top 3. keďže neustále vylepšuje a optimalizuje svoje služby.

 

RAILTRANS WAGON prevádzkuje vlastný vozový park zahŕňajúci približne 1300 cisternových železničných vozňov s rôznym objemom a 11 lokomotív. Vlastní a spravuje svoj fleet, špecializoval sa aj na prepravu ropných produktov.

Maďarsko

Smart riešenia

Hi-tech development a manažment

Smart riešenia

MAKE(S)ENSE vyvíja a vyrába unikátne parkovacie senzorové riešenia, ktorých snímače obsadenia parkovacích miest sú založené na snímaní a meraní zemského magnetického poľa jednotlivých miest. Systém tak zabezpečuje prehľad o voľnom parkovaní v meste a jeho okolí, komunikuje s centrálnym parkovacím systémom a minimalizuje čas potrebný na nájdenie voľného parkovacieho miesta (inteligentný a ekologický systém).